Yeni Internet Adresimiz: www.piyaportal.de


| | Search:Ti di geyrayis | | | | | Empfehlen | Home:Keye

ğ PIYA-FORUMUN YENI ADRESI: www.piyaportal.de [ Login | ]


ORHAN PAMUK, YÜZ AKIMIZ MI, YOKSA ?!..


- Peré Sıfti  | So Forumi ser
Núskaré meqali: Tarih Avcisi Wext: 06/04/2011 16:20

http://www.hamburghaber.de/haber-Orhan-Pamuk-yuzakimiz-7335/

Orhan Pamuk yüzakimiz!
Orhan Pamuk hakederek bulundugu yere geldi.Uzun tahlillere gerek yok. Ölüm tehtdini yapan insanlara bakarsaniz, siz tuvalete bile gitmezsiniz. Bati karsisinda onurlu durusu var Orhanin; esas mesele Türkiyedeki irkci ve fasist zihniyet.

Gön.: Misafir , 00:59 06 Nisan 2011
XXX

ORHAN PAMUK, YÜZ AKIMIZ MI, YOKSA ?!..

Sayın, saat (00:59) yorumcusu !

1) OP’un bulunduğu yere hakkederek geldiğini iddia ediyorsunuz ama, sanırım, Nobel Ödülü hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz ve sadece roman şiir filan yazan ve uluslararası gizli örgütlere üye olmadan, halktan/sıradan insanlara verildiğini sanıyorsunuz !
Kısacası, Batılıların verdikleri tüm ödüller gibi, Nobel Ödülü’nün de bilinmeyen birçok sebepten ötürü kimlere niçin ve nasıl verildiğini bilmediğiniz gibi, sadece tarihten değil, güncel olanlardan da bihabersiniz!..

Ödülün, “Alâvere dalâvere/ Kürt Memet nöbete!” deyimi misali, Fransızların “sus payı” olarak verdikleri vasati ödüllerle idare eden bizim safdil Kürt Yaşar Kemal’a değil, Nâzım’ınki gibi, Amerikalara kadar uzanan nüfuzlu ve nüfuslu Sabetaycı sülâlesinin çabaları, devletler arası lobilerin diplomatik-ekonomik-politik görüşmeleri ve tezgâhlar sonucu verilmiş; hatta ödülün Yaşar Kemal’e verilmememesi için bu gizli tezgâhların lobi faaliyetlerini bizzat, OP’un kendisi ve yayıncıları yürütmüştür !..

Fekat ve netekim, Yaşar Kemal’in 6 dil bilen ilk eşi Tilda Hanım değil de, bizzat kendisi Yahudi olsaydı, bu ödülü sırf “İnce Memet” romanıyla 1960’larda alması kesindi...

2) “Uzun tahlillere gerek yok.” demeniz bile, ne kadar hazırlopçu olduğumuzun ve araştırma zahmetine katlanmadığımızın, bu nedenle bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya kalkıştığımızın en bâriz delilidir !..

3) Sizin bizleri tanımadan “Ölüm tehtdini yapan insanlara bakarsaniz, siz tuvalete bile gitmezsiniz.” diyerek ucube ve ödlek kişiler karşısında kendi korkularınızı ifşâ ediyorsunuz !..
Unutmayın ki; korkaklar, korkaklar sâyesinde cesur ve zâlim kesilirler !!!

Kaldı ki, biz, korku denilen içgüdüyü 7-8 yaşlarımızda atan devrimci-yurtsever “Tarih Avcıları” olarak, aldığımız sayısız tehditlere aldırmadan, tarihin kanlı bağrına dalıp, orada bizlere, insanlığa “Han, Hakan, Sultan”, “kahraman” veya “adam” diye yutturulan mel’ûnları çekip çıkararak, milyonlarca hatta milyarlarca merhum ve mazlumun intikamını alıyoruz !...

Bu nedenle, gerek Türkiye ve Kürdistan’da, gerekse burada devlet ve zâlimlerin, zulmüne, sahtekârların haksızlığına uğramış mazlumların çaldıkları ilk kapı, bizlerin mütevazı kapılarımızdır...

4) “Orhan’ın, Bati karsisinda onurlu durusu var” diyorsunuz. Hadi canım, acı acı güldürmeyin insanı !..
Nobel Ödül sahibi olarak, yapması gerekip de yapmadıklarını sıralasak, sayısı binleri bulur ! İşte bunlardan birkaçı:

AKP’nin gelecek seçimlerde de iktidar ve saltanatını garantileyip pekiştirmek için, yani başta Yargı ve HSYK olmak üzere kendi lehine yapacağı kanun değiştirmeler için 12 Eylül 2010’da yaptıracağı sözde referendum öncesi, Orhan’nın “evet” oyu vereceğinin propagandasını yapmaktan tutun, Libya’yı ateşe veren Batılı hâmileri karşısında gık bile diyemeyişi(!); Türkiye’de 8-9 yıllık AKP döneminde ayyuka çıkan ekonomik talan, politik zulüm ve tutuklamalar ve zavallı dindar emekçilerimizin 50 milyar Euro’sunu götüren “Yeşil Hortumcular” hakkında tek kelime bile etmemesi midir Orhan’ın onurlu duruşu ?!..
Şayet öyle olsaydı, emperyalist Batılıların yaptıkları bunca zulüm ve haksızlık karşısında, onların “sus payı” olarak verdikleri o mihnetli ve netâmeli ödülü tıpkı Sartre veya Pasternak gibi suratlarına fırlatıp yeri yerinden oynatması gerekirdi !!!’
Ama, nerdeee bizim Nişantaşılı muhallebi çocuğu Orhan’da o yürek ve vicdan ?!..

5) “Esas mesele, Türkiye’deki irkci ve fasist zihniyet.” diyorsunuz.
Bu tanım ve nitelemeye “gerici” kelimesini de eklerseniz, sonuna kadar sizinleyiz...

Selamlar

Tarih Avcısı
6 Nisan 2011
-------------------,
*) http://my.opera.com/yalcinkucuk/blog/?startidx=80


, ORHAN PAMUK YÜZ AKIMIZ YOKSACopyrightİ: Sitemizde yer alan resim, metin ve her türlü bilginin izinsiz olarak kullanılması ve kopyalanması yasaktır. Aksi halde Bilgisayrinizin sitemize girisi kilitlenecektir (IP-Lock): Telifİ: Bê izin kopya kerden u desta gırotena resman, metnan u hırg tewr zanin a kı site da ma dı ca gêna yasaxa.

Informationen zum Datenschutz | ForumRomanum - Jetzt kostenlos ein eigenes Forum erstellen!