Yeni Internet Adresimiz: www.piyaportal.de


| | Search:Ti di geyrayis | | | | | Empfehlen | Home:Keye

» PIYA-FORUMUN YENI ADRESI: www.piyaportal.de [ Login | ]


İRONİK SORULAR DİZGESİ !


- Peré Sıfti  | So Forumi ser
Núskaré meqali: Filozan Wext: 13/07/2011 11:53

İRONİK SORULAR DİZGESİ !
**************************

(http://288757.forumromanum.com/member/forum/entry.user_288757.2.1112278555.”Çuenkue_siz_kalabal_ks_n_z”_gelin_hep_birlikte-piya.html?onsearch=1)

Merhaba, sevgili Faruk Bey Dostum!

Yine güzel bir yazınızda bir araya geldik…
Yazdıklarınızın tümüne katılıyorum.

Tarih ironilerle doludur; tıpkı bu yazınızdaki gibi…
İronilerinize yakında yazıp yayımlamayı düşündüğüm "YEMİNLİ DEVŞİRMELER MECLİSİ !" başlıklı yazımdan alıntıladığım şu nâçizane ironiyi ilâve edebilirim:

"Derin Devlet"in "derin (gidesi!) adamları"ın, seçilmelerine izin ve icazet verdikleri 550 kişilik* bir “"mtiyazlı ve yeminli devşirmeler grubu“"düşünün ki;
1) 70 küsur milyon insanı temsil ettiklerini ve yönettiklerini sansınlar !..
2) Türklüğün ve TC Devleti’nin bekası ve âli haklarını savunmak için canla başla bağıra-çağıra Türkçe yemin etsinler !..
3) Anayasa’sı bile sadece Türklüğün var olduğu iddia edilen o Mecliste Türkçe’nin haricinde diğer diller yasak olsun !...
4) Anadili Zazaca olan bir bayan vekilimiz, tepeden tırnağa Türklüğe boyanmış bir Mecliste kalkıp "Zazaları değil de (bunu kendim uydurdum!), Kürtleri canla başla temsil edeceğini ve Kürtler çoğunluk oldukları için, (şükran borcu olarak) en kısa zamanda Kürtçe öğreneceğini" söylesin !..

Bayan vekilin bu beyanı, Faruk Dostumuzun ironik yorumlarına ilaveten biz Kürtler açısından da hayli spekülatif yorumlara açık bir konuşma olup, bizimkilere şöyle şunu sormamız gerekir:
Bıra "i-idrak Kurdolar" dostlar, kardeşler! Türkiye’deki en az 20 milyonluk bir kitleye sahip olmamıza rağmen, içimizde bizleri temsil edecek tek bir kişi bile yok muydu ki, bir Zaza bayanı vekil olarak seçtiniz ?..
Yoksa, bizim bu mestane ve merdane Kurdolar, Zaza Halkını kadim kardeşleri ve genetik akrabaları olarak gördükleri için onlara (mı) jest olsun diye (mi) seçtiler; yoksam, soy adı sırf "Ata" olduğu içün CHP’lilere jest olsun diye mi seçtiler, anlayamadık yani ?!..

Haa, gelelim daha feci bir duruma!
Yarın, bir başka seçimde Zaza kardeşlerimiz kendilerine bir Kurdoyu vekil seçseler ve o da kalkıp "Sevgili Zaza kardeşleriiim, sizler azınlıksınııız(!); o halde topyekûn Kürtçe öğrenmek zorundasınııız looo!" dese, Zaza kardeşlerimizin hâlleri nice olur ecaba ?!..

Veya, MHP’ye mensup faşo vekiller kalkıp da Zaza veya Kürt vekillerine uluyarak: "Auuuuuuu! Uuuuuu! Siz kimin Meclisinde kimin temsilciliğini yapıyorsunuuuuz, uuuuuuu!" diye ulusa, ozaman korkudan niderik ?!..

Bu "hoş ve lâtif" sorular da bizden, başta Faruk Dostumuz olmak üzere, tüm Zaza kardeşlerimizedir, netekim…


Hoş ve neşeli günler…

FİLOZAN
13 Tem. 2011
--------------------
*) http://288757.forumromanum.com/member/forum/entry.user_288757.2.1112278555.”Çuenkue_siz_kalabal_ks_n_z”_gelin_hep_birlikte-piya.html?onsearch=1
, RONİ K SORULAR Dİ ZGES ...Copyright©: Sitemizde yer alan resim, metin ve her türlü bilginin izinsiz olarak kullanılması ve kopyalanması yasaktır. Aksi halde Bilgisayrinizin sitemize girisi kilitlenecektir (IP-Lock): Telif©: Bê izin kopya kerden u desta gırotena resman, metnan u hırg tewr zanin a kı site da ma dı ca gêna yasaxa.

Informationen zum Datenschutz | ForumRomanum - Jetzt kostenlos ein eigenes Forum erstellen!